Lektorzy

Dominika: duński

Jestem absolwentką Filologii Duńskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestniczyłam też w wymianie studenckiej na Uniwersytecie w Aarhus. Jestem dwukrotną stypendystką Stypendium Rządu Duńskiego. Zawodowo, poza zajęciami językowymi, pracuję w dziale kontraktów duńskiej korporacji, gdzie zaznajamiam się z duńskim językiem biznesowym.

Jakub: grecki

Językiem greckim zajmuję się od kilku lat. Pracowałem przez dwa sezony na Zakynthos, mieszkałem też na Krecie. Oprócz kultury i tradycji, znam i staram się przekazywać w jaki sposób komunikują się Grecy. W Polsce pracowałem jako tłumacz i równocześnie nauczyciel języka greckiego. Pokażę wam, że grecki – choć inny – to wcale nie taki straszny 😃

Lidia: perski (farsi)

Absolwentka iranistyki na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja: literatura i kultura Iranu). Uważam, że języka nie da się nauczyć bez kontekstu kulturowego, dlatego też staram się, by moje zajęcia były także skarbnicą wiedzy kulturowej.

Jestem zaangażowana w wolontariat w Grupie Granica jako tłumaczka farsi i dari.

Od dziecka pasjonują mnie podróże i poznawanie innych kultur. Decyzję o rozpoczęciu studiów iranistycznych podjęłam po kilku wyjazdach do Iranu, które uświadomiły mi, że to ta kultura i ten język są jej najbliższe. W wolnym czasie lubię oglądać irańskie filmy i seriale oraz gotować. Interesuję się też tańcem (folklor egipski).

Agata: angielski (amerykański), angielski prawniczy, angielski dla dziennikarzy i pracowników branży medialnej

Zapomnij, że pogadamy po brytyjsku. To nie dla mnie – i choć mieszkałam, nie dałam się złmamać. Twardo stoję przy amerykańskim. Dzięki temu pomogę ci zrozumieć odcinki HIMYM, Przyjaciół, Good Doctor czy czegokolwiek, co akurat oglądasz.

Jestem też byłą dziennikarką telewizyjną, przygotowywałam m.in. materiały do serwisów zagranicznych, doskonale znam słownictwo branżowe.

Poza tym wciąż się rozwijam – obecnie jestem na IV roku studiów prawniczych, dlatego będę odpowiednią lektorką dla adwokata, radcy, sędziego, prokuratora lub każdego innego prawnika, który chce podszkolić swoje umiejętności językowe.

Joanna: angielski, duński

Jestem wieloletnią lektorką i nauczycielką angielskiego, z wykształceniem kierunkowym (ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim).

Uczę również języka duńskiego. Przez rok uczęszczałam do Højskole w Silkeborgu, gdzie nauczyłam się języka, zdałam egzamin państwowy Prøve i Dansk 2, a później wielokrotnie do Danii wracałam: zachwycona kulturą, smakami skandynawskiej kuchni i z tęsknoty do przyjaciół. Z zawodu jestem przede wszystkim nauczycielką języka angielskiego, uważam, że dużo łatwiej nauczyć się duńskiego, gdy zna się angielski – jest wiele podobieństw.

Michał: niemiecki

Język niemiecki to moje hobby od wielu lat. W 2018 roku zdałem certyfikat DSD2 na poziomie C1. Ukończyłem filologię germańską tłumaczeniową na Uniwersytecie Śląskim; aktualnie realizuję II stopień studiów. Na co dzień pracuję w IT. Mam kilkuletnie doświadczenie w udzielaniu lekcji języka niemieckiego. Przekażę Ci wiedzę w przystępny i interesujący sposób, pokażę, że nie taki niemiecki straszny, jak go malują… 😃

Malwina: hiszpański

¡Hola a todos!
Jeśli masz ochotę nauczyć się języka hiszpańskiego otoczony dobrą energią i miłą atmosferą to bardzo dobrze trafiłeś! Ukończyłam filologię hiszpańską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Język hiszpański nie tylko moją pasją, ale też nieodzownym elementem życia, którym bardzo chętnie się dzielę. Fascynuje mnie hiszpańska kultura: zwyczaje, kuchnia, muzyka, taniec… Podczas zajęć lubię używać autorskich materiałów, skupiać się na mówieniu i zastosowaniu w praktyce zdobytej przez Was wiedzy. Jestem bardzo otwarta, pomocna i wyrozumiała, a dobry kontakt ze Słuchaczami stawiam na pierwszym miejscu. Jeśli jesteś zmotywowany, chcesz miło spędzić czas i nauczyć się tego pięknego języka łącząc go z elementami hiszpańskiej kultury to właśnie na Ciebie czekam!

Rafał: portugalski

Filolog portugalski, miłośnik kultury – a w szczególności muzyki – krajów portugalskojęzycznych. Utrzymuję regularne kontakty ze znajomymi z Portugalii i Brazylii, dzięki czemu ćwiczę język na bieżąco. Do lekcji tworzę własne materiały. Uczę się niderlandzkiego i koreańskiego, bo pasjonują mnie języki niepopularne. Prywatnie kocham… memy. Bardzo. Aż za bardzo. 😉

Malwina: szwedzki

Hej! Tjena! Jestem Malwina, ukończyłam filologię szwedzką, a także pracowałam i mieszkałam w Szwecji. W wolnej chwili chętnie podróżuję do Skandynawii, moje ulubione miasta to Sztokholm i Lillehammer. Zapraszam na zajęcia z języka szwedzkiego. Oferuję luźną i przyjazną atmosferę. Do zobaczenia! Vi ses!

Anna: hiszpański i portugalski

Od 6 lat uczę języków obcych. Moja przygoda zaczęła się od przygotowywania dzieciaków do różnych egzaminów z angielskiego, potem zaczęłam uczyć hiszpańskiego, a na końcu zakochałam się w portugalskim. Skończyłam Iberystykę na Uniwersytecie Gdańskim. Mam doświadczenie w uczeniu ludzi w każdym wieku i w różnych celach – od zdobywania certyfikatów językowych po plany emigracji do krajów hiszpańsko- oraz portugalskojęzycznych. Najbardziej lubię uczyć nastolatków oraz osoby dorosłe, w luźnej, przyjaznej atmosferze dostosowanej do potrzeb grupy, jednak z uwagą na upodobania każdego jej członka. Serdecznie zapraszam na zajęcia do mnie! Gwarantuję dużo wiedzy, motywacji do nauki. Pokażę Wam, że portugalski i hiszpański to świetna zabawa!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: